Novinky

Velká řepková herbicidní revoluce

VŘHR to je zkratka pro novou kombinaci dvou nových herbicidů firmy DowAgroSciences. Aplikace Metazamixu a následná aplikace Belkaru bere nejen běžné plevele v řepce, ale i nové šířící se druhy.

Úhorník, violky, chrpu, hluchavky, vlčí mák, zemědým, heřmánek, svízel a jiné, spolehlivě odplevelí kombinace Metazamix a Belkar.

Metazamix do 5 dnů po zasetí - 1 l/ha

Belkar 0,25 l/ha od 2. listu řepky

Přípravky proti mandelince a plísni bramboru

Přípravky proti mandelince bramborové:

malé balení hobby: Mospilan 20 SP, SpinTor, Decis Protech ovoce/zelenina

velké balení profi (pouze pro osoby s osvědčením druhého stupně): Mospilan 20 SP, Gazelle, Coragen 20 SC, SpinTor, Actara 25 WG, Biscaya 240 OD, Calypso 480 SC a v oblastech, kde ještě účinkují pyretroidy také: Alfametrin ME, Bulldock 25 EC, Decis Mega, Fury 10 EW, Karate se Zeon technologií 5 CS

Přípravky proti plísni brambor

 malé balení hobby: Antre, Dithane DG Neotec, Champion, Kuprikol, Revus, Ridomil, Polyram WG

velké balení profi (pouze pro osoby s osvědčením druhého stupně): K preventivnímu ošetření při slabém infekčním tlaku postačí kontaktní přípravky: Antre, Dithane DG Neotec, Champion, Kuprikol, Revus, Ridomil, Polyram WG, Ranman TOP, Zignal 500 SC, Kunshi, Criterium atd.případně i měďnaté přípravky a další. Při přeháňkovém počasí, zvláště u zapojených porostů, nutno pokračovat v ošetření v 7 denních intervalech, za sucha postačí zopakovat ošetření po 14 dnech.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem