Delan® 700 WDG 1 kg

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Kontaktní fungicid Delan proti strupovitosti jádrovin a dalším chorobám ovocných dřevin a okrasných rostlin.

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 2 783 Kč
Ušetříte 171 Kč (–6 %)
Cena 2 159 Kč bez DPH
2 612 Kč
Kód produktu AG 01 DE2
Značka Basf s.r.o.
Kategorie Fungicidy proti CHOROBÁM
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Delan fungicid proti strupovitosti jádrovin a dalším chorobám ovocných dřevin a okrasných rostlin. Obsahuje cennou účinnou látku dithianon, která má preventivní, kurativní a částečně eradikativní účinnost.

Návod k použití:1) Plodina, oblast použití2) Škodlivý organismus, jiný účel použitíDávkování, mísitelnostOL(dny)Poznámka 1) k plodině 2) k ŠO 3) k OL 4) Pozn. k dávkování 5) Umístění 6) Určení sklizně jádroviny strupovitost 0,75 kg/ha421)od: 57 BBCH,do: 73 BBCHtřešeň, višeň skvrnitost listů třešně 0,75 kg/ha211)od: 61 BBCH,do: 85 BBCH;od: 91 BBCH,do: 95 BBCH3)při aplikaci po sklizniATOL (ochranná lhůta) představuje nejkratší možný interval mezi poslední aplikací a sklizníAT-ochranná lhůta je dána odstupem mezi termínem poslední aplikace a sklizníPlodina, oblast použití Dávka vody Způsob aplikace Max. počet aplikací v plodině Interval mezi aplikacemi jádroviny 200-1000 l/ha postřik, rosení 3x za rok7 dnů třešeň, višeň 200-1000 l/ha postřik, rosení 4x za rok7 dnů Ochranné vzdálenosti a jiná opatření a omezení s ohledem na ochranu zdraví lidí, necílových organismů a složek životního prostředí:Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismůPlodina bez redukcetryska50 %tryska75 %tryska90 %Ochranná vzdálenost od povrchové vody s ohledem na ochranu vodních organismů [m]Jádroviny, třešeň, višeň 50302515

Delan 700 WDG je vysoce účinný mnohostranně použitelný fungicid zabraňující klíčení hub. Podmínkou vysokého stupně účinnosti je vytvoření postřikového filmu na listech a také pravidelné ošetřování v 8-10 (14) denních intervalech v závislosti na průběhu počasí a infekčním tlaku.

Při ošetření jádrovin proti strupovitosti (Venturia inaequalis) vykazuje i eradikativní účinek při aplikaci do 48 hodin po vzniku infekce.

Delan 700 WDG je doporučený k použití v systémech integrované ochrany rostlin, protože představuje jen malé riziko pro dravého roztoče Typhlodromus pyri.

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů povrchové vody.

Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismů:

 

Ochranná vzdálenost od povrchové vody s ohledem na ochranu vodních organismů (m)        
Plodina bez redukce tryska 50% tryska 75% tryska 90%
Jádroviny, třešeň, višeň 50 30 25 15

 

Za účelem ochrany vodních organismů neaplikujte na svažitých pozemcích (≥ 3° svažitosti), jejichž okraje jsou vzdáleny od povrchových vod < 50 m.

 

Menšinové použití přípravku povolené dle čl. 51 odst. 2 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1107/2009 - ovocné školky, okrasné školky:

Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismů:

 

Ochranná vzdálenost od povrchové vody s ohledem na ochranu vodních organismů (m)        
Plodina Bez redukce Tryska 50% Tryska 75% Tryska 95%
rostliny nižší než 50 cm 4 4 4 4
rostliny 50 - 150 cm 16 9 6 6
rostliny vyšší než 150 cm 40 30 20 14

 

Okrasné a ovocné školky, okrasné rostliny do 50 cm:

S ohledem na ochranu vodních organismů je vyloučeno použití přípravku na pozemcích svažujících se k povrchovým vodám. Přípravek lze na těchto pozemcích aplikovat pouze při použití vegetačního pásu o šířce nejméně 15 m.

Okrasné a ovocné školky, okrasné rostliny 50-150 cm:

S ohledem na ochranu vodních organismů je vyloučeno použití přípravku na pozemcích svažujících se k povrchovým vodám. Přípravek lze na těchto pozemcích aplikovat pouze při použití vegetačního pásu o šířce nejméně 15 m.

Okrasné a ovocné školky, okrasné rostliny nad 150 cm:

S ohledem na ochranu vodních organismů je vyloučeno použití přípravku na pozemcích svažujících se k povrchovým vodám. Přípravek nelze na těchto pozemcích aplikovat ani při použití vegetačního pásu.

Přípravek Delan 700 WDG je kompatibilní s běžně používanými fungicidy a insekticidy. Kombinace s tekutými přípravky se však nedoporučuje. Rizikové je i následné ošetřování Delanem 700 WDG po aplikaci tekutých přípravků na ochranu rostlin s obsahem oleje i naopak. Směsi s práškovou sírou mohou být použity za tzv. bezpečného počasí (nikoliv za teplého slunečného počasí) a na kultury, které nejsou na síru citlivé.

Při použití případných kombinací je třeba dbát na shodu optimálních aplikačních termínů pro jednotlivé přípravky.

Při přípravě aplikační směsi je třeba jednotlivé koncentráty navzájem nemísit, ale přidávat je do nádrže postřikovače odděleně a za stálého míchání. Doporučujeme předem provést zkoušku na mísitelnost obou přípravků v příslušné koncentraci za použití dané místní vody. Připravenou směsnou aplikační kapalinu je nutno bezodkladně spotřebovat, nikdy ji nepřipravujte do zásoby.

V případě směsí je třeba dbát na dodržení ochranných lhůt a bezpečnostních opatření, stanovených i pro druhý přípravek.

 

 

DAM 390 Listová hnojiva Fungicidy Insekticidy Růstové regulátory Graminicidy
- - ano ano - -

 

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

Hmotnost 1 kg
Objem 5 litrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: