VERTIMEC 1,8 SC 1 l

Neohodnoceno
 
Akce Efekt lupa
 

Insekticidní přípravek určený k hubení svilušky chmelové ve chmelu, svilušek, vrtalek (Liriomyza spp.) a třásněnek včetně třásněnky západní v okrasných rostlinách, okurce, paprice a rajčeti.

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 5 807 Kč
Ušetříte 1 453 Kč (–25 %)
Cena 3 598 Kč bez DPH
4 354 Kč
Kód produktu SY 01 VE
Značka Syngenta
Kategorie Insekticidy proti ŠKŮDCŮM
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Postřikový insekticidní a akaricidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu určený k hubení svilušky chmelové, mery, vrtalky.

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

Obsah: Abamektin (Abamectin) 18 g/l (Skupiny: Avermectins, Milbemycins)

28 Ne Ne chmel otáčivý sviluška chmelová 0,85-1,25 l/ha ; 1500-3000 l vody/ha  
28 Ne Ne hrušeň mera skvrnitá 1,125 l/ha ; 200-1500 l vody/ha  
3 Ne Ne okurka, rajče, paprika sviluška chmelová, vrtalky 1,2 l/ha ; 250-1500 l vody/ha
Bezpečnostní opatření SPo5 Ošetřený prostor (skleník) vyvětrejte Před opětovným vstupem ošetřené prostory/skleníky důkladně vyvětrejte.
Riziko pro vodní organismy SPe3 Při aplikaci do hrušní:SPe3: Za účelem ochrany vodních organismů snižte úlet dodržením neošetřeného ochranného pásma 30 m vzhledem k povrchové vodě.Při 50% redukci úletu pomocí trysek lze zkrátit ochrannou vzdálenost s ohledem na vodní organismy na 20 m, při 75% redukci na 15 m a při 90% redukci na 7 m.  
  SPe3 Při aplikaci do chmele:SPe3: Za účelem ochrany vodních organismů snižte úlet dodržením neošetřeného ochranného pásma 25 m vzhledem k povrchové vodě.Při 50% redukci úletu pomocí trysek lze zkrátit ochrannou vzdálenost s ohledem na vodní organismy na 18 m, při 75% redukci na 12 m a při 90% redukci na 6 m..  
  SP1 SP1 Neznečišťujte vody přípravkem nebo jeho obalem. (Nečistěte aplikační zařízení v blízkosti povrchové vody / zabraňte kontaminaci vody splachem z farem a cest.)  
  DO Při aplikaci do chmele:Za účelem ochrany vodních organismů neaplikujte na svažitých pozemcích (? 3° svažitosti), jejichž okraje jsou vzdáleny od povrchových vod < 25 m.  
  DO Při aplikaci do hrušníZa účelem ochrany vodních organismů neaplikujte na svažitých pozemcích (? 3° svažitosti), jejichž okraje jsou vzdáleny od povrchových vod < 30 m.  
Riziko pro včely SPe8. Zvlášť nebezpečný SPe8: Zvlášť nebezpečný pro včely. Za účelem ochrany včel a jiných hmyzích opylovačů, neaplikovat na kvetoucí rostliny. Neaplikujte, jestliže se na pozemku vyskytují kvetoucí plevele.
  DO Pro aplikaci ve sklenících:Před umístěním úlů do skleníků dodržte ochrannou lhůtu 96 hodin po aplikací přípravku.  
Riziko pro ostatní necílové členovce SPe3 Pro venkovní aplikace:SPe3: Za účelem ochrany necílových členovců dodržujte neošetřené ochranné pásmo 5 m od okraje ošetřovaného pozemku. Při 50 %, 75% a 90% redukci úletu není ochranná vzdálenost s ohledem na necílové členovce nutná.  
  DO Při aplikaci ve sklenících:Přípravek není vhodné použít ve sklenících, kde aplikována biologická ochrana.

Přípravek povolen do spotřebování zásob,

Spolehlivé řešení svilušek, třásněnek a vrtalek v účinnější formulaci

  • Hubí různé druhy vrtalek, svilušek a i karanténní třásněnku západní
  • Schopnost hubit škůdce skrytě škodící na rubu listů
  • Kontroluje i rezistentní populace škůdců
  • Vhodný do integrované ochrany rostlin
  • Moderní bezpečnější formulace

Mechanismus působení

Účinná látka abamectin hubí svilušky, vrtalky, třásněnky včetně třásněnky západní a další hmyz jako kontaktní a žaludeční jed. Má omezené systémové působení, avšak vyznačuje se translaminárním pohybem. Deposita přípravku na povrchu rostlin se rychle rozkládají (do cca osmi hodin po aplikaci). Vertimec je proto prakticky neškodný pro hmyz, který není potravně vázán na ošetřované rostliny.

Doporučení pro aplikaci

Při aplikaci je nutné použít dostatečné množství vody, aby byla dosažena dokonalá pokryvnost, nesmí však dojít ke skapávání přípravku z povrchu ošetřených rostlin. U skleníkových a tyčkových rajčat upravíme dávku postřikové kapaliny dle vzrůstu porostu. Doporučené dávkování vody při postřikování v polních podmínkách je 400–1500 l/ha. Vyšší dávku přípravku volíme při silném infekčním tlaku a při vyšším porostu.

 

Hmotnost 1 kg
Objem 1 litr
Výrobce Syngenta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: