Mospilan Mizu 120 SL 1 l

Neohodnoceno
 
 

insekticid tekutý Mospilan hubí mšice v pšenici, blýskačka v řepce olejce

Dostupnost Na dotaz (1 ks)
Běžná cena 2 783 Kč
Ušetříte 121 Kč (–4 %)
Cena 2 200 Kč bez DPH
2 662 Kč    
Kód produktu SUM21MO1
Značka Sumi Agro Czech
Kategorie OCHRANA ROSTLIN
Záruka 2 roky
 

Systémově účinný selektivní insekticid Mospilan Mizu je určený k hubení mšic v pšenici a k hubení blýskáčka řepkového a šešulových škůdců v řepce olejce.

 

Plodina Škůdci Dávkování OL (dny) Poznámka
pšenice ozimá kyjatka osenní, mšice střemchová, kyjatka travní 0,25 l/ha 28 BBCH 51-79
řepka olejka blýskáček řepkový 0,2 l/ha 28 BBCH 51-59
řepka olejka krytonosci 0,25 l/ha 28 BBCH 69-71
řepka olejka bejlomorka kapustová, krytonosec šešulový 0,3 l/ha 28 BBCH 69-71

 

 

Působení přípravku

Mospilan Mizu 120 SL je kontaktní a žaludeční jed, který se v rostlině rozvádí translaminárně a systémově. Do těla škůdců částečně penetruje prostřednictvím kutikuly, aktivnější je však při sání nebo požeru, kdy se dostává přímo do žaludku.

Mezi hlavní neurotransmitery (látky sloužící k přenosu vzruchů v nervové soustavě mezi nervovými buňkami) patří acetylcholin. Při vstupu do těla se acetamiprid snadno přenáší do centrálního nervového systému, kde silně interaguje s NAChR (nikotinový acetylcholinový receptor). Neuroaktivní systémový acetamiprid napodobuje působení acetylcholinu a chemicky se váže na jeho receptory. Tímto je blokuje, což má za následek nepřetržité odesílání neoprávněných neuronových signálů. Receptory a buňky zapojené do nervového přenosu se vyčerpají a nefungují. Výsledkem je ochrnutí a smrt.

Přípravky v SL formulaci jsou takové, kdy je účinná látka rozpuštěna v kapalině a tvoří pravý roztok. Jednotlivé složky od sebe tedy nemohou být mechanicky odděleny. Před použitím není potřeba přípravek intenzivně rozmíchávat, neusazuje se. Velkou výhodou je pak absence ropných rozpouštědel, což mimo jiné zajišťuje i nehořlavost.

 

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

OZNAČENÍ PŘÍPRAVKU:NebezpečíH302 Zdraví škodlivý při požití.H318 Způsobuje vážné poškození očí.H336 Může způsobit ospalost nebo závratě.H361d Podezření na poškození plodu vtěle matky.H410 Vysoce toxický pro vodní organismy s dlouhodobými účinky.

Bezpečnostní list ZDE

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: