Emendo M 5 kg

Neohodnoceno
 
 

Valifenalát je nová systémová fungicidní účinná látka ze skupiny amidů karboxylových kyselin proti plísni bramborové

Dostupnost Vyprodáno
Cena 2 410 Kč bez DPH
2 916 Kč
Kód produktu 17BEL5VAL2
Značka Belchim
Kategorie OCHRANA ROSTLIN
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

EMENDO M fungicid proti plísni

Evidenční číslo přípravku: 5034-1
Účinná látka: valifenalát 60 g/kg + mancozeb 600 g/kg
Formulace: vodorozpustné granule (WG)
Balení: 5 kg

 

Valifenalát je nová systémová fungicidní účinná látka ze skupiny amidů karboxylových kyselin. Tato účinná látka se širokým spektrem fungicidního účinku se projevuje preventivním, kurativním, eradikativním a antisporulačním účinkem, který je v přípravku Valis M / Emendo M v kombinaci s kontaktním fungicidem mankozeb.

Rozsah povoleného použití

Plodina,
oblast
použití

Škodlivý
Organismus,
jiný účel použití

Dávkování, mísitelnost

OL

Brambor

Plíseň bramborová

2,5 kg/ha

7

Réva

Plíseň révová

1 kg/ha do BBCH 61 (počátek kvetení), max.
500 I vody/ha, (min. koncentrace 0,2 %);
2 kg/ha od BBCH 61 (počátek kvetení), max.
1000 I vody/ha, (min. koncentrace 0,2 %)

56

Maximální počet aplikací: 3x v plodině za vegetační sezónu
Přípravek rovněž dosahuje významné vedlejší účinnosti proti hnědé skvrnitosti bramborových listů a plísni bramborové na hlízách.

Přípravek se aplikuje pozemně postřikem nebo rosením schválenými aplikátory.

 

Valifenalát narušuje tvorbu buněčných stěn ovlivňováním jejich syntézy. Mankozeb je kontaktní fungicidní účinná látka charakteristická širokým spektrem účinku.
Mankozeb způsobuje blokování metabolismu patogenních hub na buněčné úrovni v různých fázích Krebsova cyklu. Tento způsob účinku poskytuje dithiokarbamátům výhodu jejich rozsáhlé aktivity.
Emendo M působí proti houbám rodu Phytophthora a Plasmopara. Je určen k ochraně bramboru proti plísni bramborové a révy proti plísni révové. Přípravek je vhodný pro použití v celé pěstitelské oblasti bramboru a révy.

Upřesnění podmínek aplikace
Emendo M v bramborách aplikujte preventivně před výskytem prvních příznaků napadení plísní bramborovou. Přípravek používejte zejména na první postřiky na začátku intenzivního růstu rostlin (BBCH 17-39) nejpozději do fáze zrání (BBCH 85). Přípravek aplikujte v intervalu 7 až 10 dní na základě signalizace podle intenzity infekčního tlaku. Doporučené množství vody na hektar je 200-600 l. Ventilátor postřikovače se má nacházet těsně nad povrchem plodiny. Používejte jemný postřik při vysokém tlaku, aby se zajistilo dokonalé pokrytí listové plochy. V případě zavlažování nebo deště v období před postřikem, stanovte takový termín ošetření, aby listy v době aplikace přípravku byly suché. Aplikací dostatečného množství vody dosáhnete dokonalé pokrytí listové plochy. Plíseň bramborová vyžaduje dlouhodobé teplé období s vysokou relativní vlhkostí vzduchu. V takových podmínkách zredukujte aplikační interval Emendo M mezi dvěma za sebou následujícími aplikacemi na 7 dní.
V révě přípravek Emendo M aplikujte preventivně před výskytem prvních příznaků napadení peronospórou révy, zejména před rozkvětem (BBCH 50). Přípravek v révě aplikujte v intervalu 10 až 12 dní na základě signalizace podle intenzity infekčního tlaku. Doporučené množství vody na hektar je 300-1000 l.
Aplikaci provádějte pozemním aplikačním zařízením. Ventilátor postřikovače nebo rosiče musí být v těsné blízkosti porostu. Postřik aplikujte při vysokém tlaku, aby bylo zajištěno úplné pokrytí rostlin postřikovou kapalinou. Aplikaci provádějte na suché listy a hrozny. Údaje o možné fytotoxicitě, odrůdové citlivosti, vlivu na následné a sousední plodiny: v rozsahu registrovaného použití přípravku nejsou známé.

Omezení rizika vzniku rezistence
SPa1 K zabránění vzniku rezistence neaplikujte v révě tento přípravek nebo jiný, který obsahuje účinnou látku typu CAA (amidy kyseliny karboxylové, např. dimethomorf, iprovalikarb, valifenalát, mandipropamid) vícekrát než 4x za vegetační sezónu, v bramborách neaplikujte ve více než 50 % z celkového počtu ošetření proti uvedené chorobě.
K zabránění vzniku rezistence neaplikujte tento přípravek nebo jiný, který obsahuje účinnou látku typu CAA po sobě bez přerušení ošetřením jiným fungicidem s odlišným mechanismem účinku.

Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismů

plodina

bez redukce

tryska 50 %

tryska 75 %

tryska 90 %

Ochranná vzdálenost od povrchové vody s ohledem na ochranu vodních organismů (m)

brambory

4

4

4

4

réva

6

6

6

6

Ochranná vzdálenost od kraje ošetřovaného pozemku s ohledem na ochranu necílových rostlin (m)

brambory

3

0

0

0

réva

10

5

0

0

Prakticé informace pro aplikaci

  • Doporučená dávka vody
    - brambory : 200-600 l/ha
    - réva : 300-1 000 l/ha
  • Při aplikaci dbejte na to, aby ventilátor postřikovače nebo rosiče byl v těsné blízkosti porostu. Používejte jemný postřik při vysokém tlaku, aby se zabezpečilo dokonalé pokrytí listové plochy kapalinou
  • Maximální počet aplikací za sezónu : 3 x
  • V případě zavlažování nebo deště v období před aplikací přípravku stanovte termín ošetření tak, aby listy (nebo hrozny v případě révy) byli v době aplikace suché.

 

odkaz na BL a etiketu zde

Hmotnost 5 kg
Objem 5 kg
Výrobce Belchim

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: