Sumimax 0,3 kg

Neohodnoceno
 
 

Přípravek na ochranu rostlin SUMIMAX je herbicid pro aplikaci v sóji a pro podzimní aplikaci v ozimé pšenici proti jednoděložným a dvouděložným plevelům.

Dostupnost Objednáno (1 ks)
Cena 2 730 Kč bez DPH
3 303 Kč    
Kód produktu 18BEL3SUM
Značka Sumi Agro Czech
Kategorie Herbicidy proti PLEVELŮM
Záruka 24
 

SUMIMAX herbicid proti chundelce

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

účinná látka: flumioxazin

Působení přípravku

Sumimax působí přes půdu i přes listy. Účinek přes půdu spočívá v kontaktu vzcházejících plevelů s vrchní vrstvou půdy obsahující účinnou látku. K herbicidnímu účinku dochází již po 1-3dnech. Účinek urychluje sluneční záření a dostatečná půdní vlhkost.

Spektrum ÚČINNOSTI

citlivé plevele: lipnice roční, chundelka metlice, hořčice rolní, ředkev ohnice, lebeda rozkladitá, rdesna, kapustka obecná, hluchavky, heřmánkovité plevele, ptačinec žabinec, chrpa modrák, mák vlčí, violka rolní, rozrazily, pomněnka rolní, kokoška pastuší tobolka, kakost měkký, výdrol řepky, kontryhel obecný, konopice rolní, starček obecný, penízek rolní, vikev huňatá, hulevník lékařský
méně citlivé plevele: svízel přítula, violka trojbarevná
odolné plevele: pýr plazivý, pcháč rolní, lilek černý, laskavec ohnutý, trávy od fáze BBCH 25 a více.

NÁVOD K Použití 

plodina škodlivý organismus dávkOVÁNÍ OL Poznámka
pšenice ozimá chundelka metlice , plevele dvouděložné jednoleté 60 g/ha

AT 1) od: 10 BBCH do: 14 BBCH
3) preemergentně nebo postemergentně na podzim, max. 1x

Rozšířené použití přípravku povolené dle §37 zákona č. 326/2004 Sb.:

plodina, oblast použití škodlivý organismus, jiný účel použití dávkování, mísitelnost OL poznámka
sója luštinatá plevele jednoděložné, plevele dvouděložné 0,08-0,1 kg/ha AT

preemergentně max. 1x

AT – ochranná lhůta je dána odstupem mezi termínem aplikace a sklizní.

Aplikační poznámky

Způsob použití: pozemní postřik

Dávka vody: 200 – 600 l/ha

Maximální počet ošetření na plodinu celkem: 1 x za vegetaci

(SPe2) Za účelem ochrany vodních organismů neaplikujte na svažitých pozemcích (≥ 3°svažitosti), jejichž okraje jsou vzdáleny od povrchových vod < 20 m.

(SPe3) Za účelem ochrany vodních organismů snižte úlet dodržením neošetřeného ochranného pásma 4 m vzhledem k povrchové vodě.

Riziko případného poškození ošetřovaných rostlin nese pěstitel (ošetřovatel).

Termín aplikace: Sumimax se používá preemergentně nebo postemergentně od stadia, kdy první list proráží koleoptile (BBCH 10) do stádia čtyř listů pšenice (BBCH 14). Nejlepšího účinku se dosáhne při aplikaci krátce po vzejití (BBCH pšenice 10-12) kdy plevele nepřekročí fázi děložních lístků.

Postřik provádějte jen za bezvětří nebo mírného vánku, v tom případě ve směru po větru od postřikovače a dalších osob, a to tak, aby postřikovač i další osoby nebyly zasaženy. Přípravek se aplikuje postřikem.

Aplikujte na suchý porost. Aplikace je možná i za nižších teplot, neaplikujte však za mrazu. Po aplikaci se mohou vyskytnout lehké nekrózy na špičkách listů, které nemají vliv na výnos.

Při použití přípravku nelze vyloučit poškození plodiny. Pěstování následných plodin v rámci běžného osevního postupu je možné bez omezení.

V případě předčasné likvidace porostu lze jako náhradní plodinu použít jarní obilniny, jarní řepku, řepu, kukuřici a brambory. Pěstování meziplodin je možné.

Přípravek nesmí zasáhnout úletem, odparem ani splachem okolní porosty ani oseté pozemky nebo pozemky určené k setí.

Použití v množitelských porostech konzultujte s držitelem povolení přípravku.Vzhledem k charakteru přípravku nelze v případě nedostatečného vypláchnutí použitého aplikačního zařízení vyloučit poškození následně ošetřovaných rostlin zbytky přípravku SUMIMAX.

PŘÍPRAVA APLIKAČNÍ KAPALINY

Přípravek je ve vodorozpustných sáčcích. Vodorozpustné sáčky vyjměte z ochranného obalu těšně před použitím. Odměřené množství přípravku se vloží do předmíchávacího zařízení postřikovače, pokud jím není vybaven tak přímo do nádrže postřikovače, naplněné do poloviny vodou a počká se 5 minut. Poté za stálého míchání se nádrž doplní na stanovený objem.

 

odkaz na BL a etiketu ZDE

Hmotnost 0.5 kg
Objem 0,3 kg
Výrobce Sumi agro czech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: