Rival® Duo 5 l

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Rival® Duo je systemický širokospektrální fungicid s protektivními i kurativními účinky proti plísni

Dostupnost Na dotaz (1 ks)
Cena 2 615 Kč bez DPH
3 164 Kč    
Kód produktu AD 016021 RD5
Značka Adama (Agrovita spol. s r.o.)
Kategorie Fungicidy proti CHOROBÁM
Záruka 24
 

Rival® Duo je základní kámen pro úspěšné pěstování brambor v podmínkách výskytu Phytophthora infestans. Přípravek kombinuje dvě dlouhodobě nejúspěšnější látky používané na kontrolu plísně bramborové cymoxanil + propamocarb. Je to systemický širokospektrální fungicid s protektivními i kurativními účinky, který dokáže navíc zvýšit jak výnos, tak i kvalitu produkce

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

Účinná látka:
400 g/l propamokarb hydrochlorid, 50 g/l cymoxanil

Rival® Duo je fungicidní přípravek kombinující dvě úspěšně používané účinné látky ve světovém bramborářství. Propamocarb hydrochlorid je karbamátový systemický fungicid s protektivní účinností. Redukuje růst mycelia a vývoj sporangií a spor patogena. Rovněž ovlivňuje biochemickou syntézu buněčných membrán. Partnerský cymoxanil patří do skupiny cyanoacetamidových oximů. Rychle penetruje do listů, kde je dále rozváděn a následně inhibuje šíření patogena. Mimo preventivní aktivitu vykazuje rovněž v časných stadiích infekce významný kurativní efekt. Obě účinné látky se tak výborně doplňují a spoluvytváří vysoce účinný přípravek na kontrolu plísně bramborové.

Rival® Duo je fungicid používaný v mnoha zemích po celém světě. Byl testován v mnoha odrůdách brambor se stejnými výsledky:
• Vysoká účinnost na plíseň bramborovou
• Žádná fytotoxicita
• Žádné negativní ovlivnění následných zpracovatelských postupů.
• Negativní testy na ovlivnění sušiny, varnost hlíz, uchování barevnosti atd.

Rival® Duo používáme zejména na první postřiky v postřikovém programu, a to až do celkově povoleného množství max. 4× za sezónu. Při nižším infekčním tlaku jsou doporučené intervaly mezi postřiky 10–14 dnů, při silném infekčním tlaku pak interval zkracujeme na 7 dnů. Následovat by měl program postavený spíše na kontaktní účinné látce fluazinam(např. Banjo® 500 SC) viz schéma níže. Další možností je přímo kombinovat tyto dva přípravky spolu, a to tak, že snížíme jejich doporučené dávky na nižší hranici a použijeme jako tank-mix. Rival® Duo + Banjo® 500 SC v dávce 2 l + 0,3 l/ha.

Tank Mix s Velocity®
Obecně doporučujeme přidávat do aplikací fungicidů proti houbovým chorobám akcelerátor systemických fungicidů Velo-
city®, a to nejčastěji v dávce 0,25 l/ha, která pomůže aktivně vtáhnout účinné látky do rostlinných pletiv, čímž podpoří celkově vyšší i dlouhodobější účinnost
zásahu.

Výhody použití

  • Perfektní pokrytí i distribuce účinných látek v celé rostlině
  • Rychlá penetrace z listů do stonků rostlin
  • Vysoká odolnost proti smyvu deštěm
  • Preventivní, kurativní i antispolurační účinek
  • Bezpečný pro rostliny
  • Žádné negativní efekty v průběhu dalšího zpracování komodity
  • Účinný i tam, kde je již detekována rezistence na fenylamidy
  • Upřednostňovaný partner do tank-mixů, například s Banjo® 500 SC (fluazinam)

 

Systémový fungicid s ochranným a kurativním účinkem ve formě suspenzního koncentrátu (SC) k ošetření brambor proti plísni bramborové (Phytophthora infestans).

 

 

Hmotnost 5 kg
Objem 5 l
Registrace do plodin brambory
Výrobce Adama

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: