Command 36 CS 2 l

Neohodnoceno
 
 
Hubí svízele přítuly a dalších dvouděložných plevelů v porostech brambor, hrachu, máku setého, řepky olejky jarní, řepky olejky ozimé, okurky seté, tykve obecné, fazolu keříčkového, hrachoru setém a cizrně beraní.
Dostupnost Na dotaz
Cena 7 690 Kč bez DPH
9 305 Kč
Kód produktu 16FNCO20
Značka FN AGRO Česká republika s.r.o.
Kategorie Herbicidy proti PLEVELŮM
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Herbicid Command 36 CS

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!


Účinná látka
360 g/l Klomazon

Formulace
CS suspenze kapsulí

Balení
0,5 l a 2 l

Působení přípravku
Command 36 CS je registrován v rozpětí dávek, které umožňuje zvolit odpovídající dávku podle konkrétních místních podmínek, zejména podle typu půdy. Jako u jiných půdních herbicidů platí i zde zásada, že na půdách lehkých se aplikuje dávka při dolní hranici rozpětí.
Díky originální CS formulaci lze Command 36 CS používat v dávkách, které zajišťují aplikaci vyššího množství účinné látky na 1 ha v porovnání s původní formulací a registrací přípravku. Díky tomu je rozšířeno spektrum účinnosti na plevele, tj. při vyšších dávkách účinné látky se významně zvyšuje účinnost na citlivé plevele, jako jsou: svízel přítula, merlíky, ptačinec žabinec, hluchavka nachová, kokoška pastuší tobolka, tetlucha kozí pysk, penízek rolní, rdesna, starček.

Dávkování a aplikace
Command 36 CS + metazachlor - špičková kombinace
Tank mix kombinace Command 36 CS + metazachlor zajišťuje dokonalou účinnost při výborné selektivitě. Při preemergentní aplikaci nehrozí problém opožděného ošetření, na rozdíl od postemergentních produktů není problém s přerůstajícími plevely. Plevelné spektrum uvedené kombinace zahrnuje následující plevele: heřmánky, svízel přítula, rozrazily, pěťour maloúborný, kokoška pastuší tobolka, konopice, lebeda, hluchavky, ptačinec žabinec, hulevník lékařský, sveřep, lipnice, psárka polní. Kromě toho jsou významně potlačeny i další plevele jako penízek rolní, chrpa modrák, mák vlčí, jílky. Navíc při vyšších dávkách Commandu 36 CS dochází ke zbrždění vzcházení výdrolu, což umožňuje aplikovat graminicidy až v době, kdy je výdrol většinou zcela vzešlý.

Mák setý
V máku lze Command 36 CS aplikovat preemergentně do 3 dnů po zasetí. Nejpoužívanější a ekonomicky velice výhodná je kombinace Lentipur 500 FW + Command 36 CS v dávce 0,8–1,2 l + 0,125–0,25 l/ha. Toto ošetření zajistí udržení bezplevelného porostu v kritickém počátečním období vývoje, kdy je konkurenceschopnost máku nedostatečná. Command 36 CS lze kombinovat i s dalšími registrovanými preemergentními herbicidy (např. Merlin nebo Callisto).

Brambor
Command 36 CS lze v bramborách aplikovat společně s registrovanými přípravky na bázi metribuzinu či linuronu. Termín aplikace Commandu 36 CS v bramborách je po slepé proorávce, vegetační vrcholy bramboru však nesmějí být nad povrchem půdy!

Hrách
Optimální termín aplikace do 3 dnů po zasetí, opět je vhodné aplikovat s registrovanými partnerskými herbicidy na bázi metribuzinu či linuronu proti dvouděložným plevelům.

Registrace v České republice

Rozšířené použití

Aplikace Command 36 CS je v současné době bez omezení.

Přednosti CS formulace
• Selektivita - CS formulace zajišťuje pozvolnější uvolňování účinné látky, zároveň tato formulace vykazuje zvýšenou selektivitu vůči kulturním plodinám.
• Rozšířená registrace - formulace umožnila registraci Commandu 36 CS do více plodin

Následné a náhradní plodiny
Po zaorání řepky ozimé lze na jaře vysévat tyto náhradní plodiny: brambor, kukuřici, cukrovku, krmnou řepu, pšenici jarní, ječmen jarní, oves, slunečnici a brukvovitou zeleninu.
U porostů zakládaných na jaře a ošetřených přípravkem Command 36 CS lze vysévat následující náhradní plodiny: kukuřici, cukrovku, krmnou řepu, brambory, oves a brukvovitou zeleninu. Po středním zpracování půdy lze vysévat také pšenici jarní, ječmen jarní a slunečnici.

Doporučené kombinace F&N Agro v řepce
Command komplet Extra (15 l Quiz + 2 l Command + 1 l Fury)

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Respektujte příslušné varovné věty a symboly.

http://www.fnagro.cz
 

Hmotnost 2 kg
Výrobce FN agro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: