Poutání vody v půdě pomocí H2Flo

Lepší vývoj kořenového systému u jahod díky H2Flo

Nedávno provedený pokus ve Velké Británii ukázal, že díky přídavku půdního kondicionéru H2Flo, proniká jím ošetřená voda až třikrát hlouběji do půdy než voda neošetřená a podporuje zdravý rozvoj kořenového systému u jahod.

H2Flo podporuje laterální i vertikální pohyb vody v půdě, čímž snižuje množství nutné závlahy a zlepšuje její využití.

„Analýzou dat ze sond měřících vlhkost jsme zjistili, že díky H2Flo voda pronikla až do hloubky 60 cm a rostlina proto přijímala vodu z této hloubky, což přispívalo k rozvoji kořenového systému,” říká Scot Garnett, agronom společnosti ICL. „Kořeny rostou jen v oblastech, kde je voda a rostliny jsou schopné přijímat živiny z půdy (z vody v půdě), takže čím je větší kořenový systém, tím více živin a vody jsou schopny přijmout,” dodává Scott. Produkt se testoval jednu sezonu na poli o výměře 1,4ha. H2Flo se aplikovalo na jahody pomocí závlahového systému v pěti aplikacích s různým dávkováním dle potřeb rostlin ve směsi s hnojivy.

Irek Wypasek, který je zodpovědný za pěstování ovoce u společnosti Stewarts of Tayside, byl výsledky překvapený. „Testovali jsme H2Flo spolu s dalšími smáčedly a ukázalo se, že je nejlepší, protože vodu zadržuje nejdéle, takže jsme nemuseli tak často zavlažovat a ušetřili jsme peníze.“

h2flo 5 l od firmy ICL, můžete koupit ZDE

Jak funguje poutač vody - odkaz na video ZDE