Nová účinná látka s unikátním způsobem účinku a translaminárním působením • Hubení širokého spektra savých a žravých škůdců včetně molic a třásněnek • Rychlý nástup účinku a zastavení škodlivého působení hmyzích škůdců • Redukce stresu z napadení, podpora vitality a využití výnosového potenciálu rostlin • Vysoká úroveň tolerance k užitečnému hmyzu, použití v systémech integrované produkce
Účinná látka: cyantraniliprole 100 g/l (= Cyazypyr)
Formulace olejová disperze (OD)
Balení 1 l
Působení přípravku Benevia obsahuje novou účinnou látku cyantraniliprole ze skupiny diamidů s kontaktním a požerovým působením. Tato účinná látka způsobuje blokaci svalové funkčnosti hmyzích škůdců, vedoucí k bezprostřednímu zastavení příjmu potravy, snížené mobilitě a následnému úhynu. Ošetřené rostliny jsou tak v podstatě okamžitě chráněny před poškozením způsobeným žírem či sáním škůdců. Přípravek působí ovicidně, ovilarvicidně a hubí všechna larvální stadia a dospělce v závislosti na druhu škůdce. Translaminární systém působení umožňuje účinnou ochranu odvrácené listové plochy, která postřikem nebyla přímo zasažena. Vysoká účinnost přípravku vede k eliminaci stresu z napadení, podpoře celkové vitality a přispívá k maximálnímu využití potenciálu pěstovaných plodin. Přípravek je vysoce vhodný pro aktivní použití v rámci antirezistentních programů, protože účinná látka cyantraniliprole nevykazuje křížovou rezistenci s jinými skupinami účinných látek. Benevia má vynikající toxikologický a ekotoxikologický profil s minimálním dopadem na užitečný hmyz, a proto je ideální pro použití v systémech integrované produkce. Přípravek má vysokou odolnost dešťovým srážkám po aplikaci a spolehlivou účinnost i za vyšších teplot. Benevia hubí mšice, molice, třásněnky, housenky motýlů, zástupce brouků a dvoukřídlých včetně minujících škůdců.
Doporučení pro aplikaci Brambor Aplikace proti mandelince bramborové se provádí v raných stadiích vývoje škůdce, nejlépe v době kladení vajíček nebo při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–600 l/ha.
Cibule, cibule šalotka, česnek Aplikace se provádí v raných stadiích vývoje škůdců. Proti třásněnce západní nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Proti květilce cibulové nejlépe na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Doporučená dávka vody: 200–800 l/ha.
Mrkev, petržel kořenová, pastinák, celer, ředkev, tuřín Aplikace se provádí v raných stadiích vývoje škůdců. Proti pochmurnatce mrkvové nejlépe na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Proti housenkám motýlů nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Květák, brokolice, zelí hlávkové, kapusta růžičková Aplikace se provádí v raných stadiích vývoje škůdců. Proti květilce zelné nejlépe na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Proti molici vlaštovičníkové nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Vzhledem k vyvinuté voskové vrstvě na povrchu listů košťálové zeleniny je při hubení molice doporučeno použití vhodného olejového smáčedla. Proti housenkám motýlů (bělásek zelný, můra zelná, zápředníček polní, atp.) nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–800 l/ha.
Ředkvička Aplikace proti housenkám motýlů se provádí v raných stadiích vývoje škůdce, nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Ředkvička, ředkev, tuřín Aplikace proti květilce zelné se provádí v raných stadiích vývoje škůdce, nejlépe na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Jahodník Aplikace se provádí v raných stadiích vývoje škůdců. Proti květopasu jahodníkovému na začátku objevení dospělců, tj. ještě před kladením vajíček do poupat. Proti blýskavce červivcové nejlépe v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha. Ve všech indikacích je přípravek určen pro použití na poli. Ve všech plodinách je povolena maximálně jedna aplikace.
Registrace v České republice 
|