Moddus 5 l

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 
Regulátor růstu a vývoje rostlin určený ke zvýšení odolnosti rostlin proti poléhání a zesílení mohutnosti kořenového systému.
Dostupnost Na dotaz
Cena 8 700 Kč bez DPH
10 527 Kč
Kód produktu SY 45 MO
Značka Syngenta
Kategorie Morforegulátory
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

Účinná látka: trinexapac-ethyl 250 g/l
Formulace: EC Balení: S-pac 4 x 5 l
Toxicita pro člověka: (předpokládaná) Xi - dráždivý, N - nebezpečný pro životní prostředí
Toxicita pro včely: – Vodní zdroje: Xi - dráždivý N - nebezpečný pro životní prostředí

Bezpečnostní list ZDE

Pro zkušené profesionály. Pro bezproblémovou sklizeň. Originální Moddus.

Účinná látka trinexapac-ethyl patří do chemické skupiny cyclohexandionů, skupiny růstových retardantů – inhibitorů enzymů v biosyntéze kyseliny giberelinové. Gibereliny jsou rostlinné hormony podporující prodlužovací růst. Moddus efektivně inhibuje poslední krok v syntéze aktivního giberelinu GA1, a tím dochází k zastavení prodlužovacího růstu rostlin, zesílení stébla či stonku a k podpoře růstu kořenů.

Moddus je v převážné míře přijímán zelenými částmi rostlin a je rychle rozváděn do meristematických pletiv, kde způsobuje zbrzdění prodlužování stonkových internodií. Zbrzdění růstu rostlin vede ke snížení jejich výšky – zvyšuje se odolnost k poléhání. Časný termín aplikace (BBCH 29-33) výrazně zkracuje spodní internodia, zesiluje stéblo, má významný vliv na růst kořenového systému a ukotvení rostlin v půdě. Díky mohutnějšímu kořenovému systému je umožněn lepší příjem živin z půdy. Rostliny také hospodárněji využivají vodu, což se příznivě projevuje na výši výnosu.

Pozdější termín aplikace (BBCH 33-35) má vliv na zkrácení horních internodií, celkové zkrácení výšky porostu. Vliv na zesílené stébla a rozvoj kořenové soustavy již není tak výrazný.

Nedoporučené kombinace

Herbicidy na bázi účinné látky carfentrazone-ethyl (Aurora 40 WG, Aurora Super) a 2,4-D (Esteron). Do jarního ječmene nedoporučujeme TM kombinaci Moddus® + CCC + Axial® Plus. Po fázi BBCH 32 je mezi aplikacemi vhodný minimálně pětidenní odstup.

 Působení a spektrum účinku: Účinná látka trinexapac-ethyl patří do chemické skupiny cyclohexandionů, skupiny růstových retardantů – inhibitorů enzymů v biosyntéze kyseliny giberelinové. Gibereliny jsou rostlinné hormony podporující prodlužovací růst. Moddus efektivně inhibuje poslední krok v syntéze aktivního Giberelinu GA1, a tím dochází k zastavení prodlužovacího růstu rostlin, zesílení stébla či stonku a k podpoře růstu kořenů. Moddus je v převážné míře přijímán zelenými částmi rostlin a je rychle rozváděndomeristematickýchpletiv,kdezpůsobujezbrzděníprodlužování stonkových internodií. Zbrzdění růstu rostlin vede ke snížení jejich výšky – zvyšuje se odolnost k poléhání. Časný termín aplikace (BBCH 29-33) výrazně zkracuje spodní internodia, zesiluje stéblo, má významný vliv na růst kořenového systému a ukotvení rostlin v půdě. Díky mohutnějšímu kořenovému systému je umožněn lepší příjem živin z půdy. Rostliny také hospodárněji využivají vodu, což se příznivě projevuje na výši výnosu. Pozdější termín aplikace (BBCH 33- 5) má vliv na zkrácení horních internodií, celkové zkrácení výšky porostu. Vliv na zesílené stébla a rozvoj kořenové soustavy již není tak výrazný.

Hmotnost 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: