Dicopur M 750 - 1 l

Neohodnoceno
 
 
Dicopur M 750 je herbicid proti dvouděložným plevelům
Dostupnost Objednáno
Běžná cena 490 Kč
Ušetříte 19 Kč (–4 %)
Cena 389 Kč bez DPH
471 Kč
Kód produktu FN 01 DI
Značka FN AGRO Česká republika s.r.o.
Kategorie Herbicidy proti PLEVELŮM
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Herbicid k hubení jednoletých a vytrvalých dvouděložných plevelů v obilninách bez podsevu a v obilninách s podsevem jetele lučního, v semenných porostech trav, v jetelovinách, na loukách a pastvinách, v ovocných a okrasných školkách, révě vinné a na železnici.

Dicopur M 750 je herbicid proti dvouděložným plevelům v obilninách bez podsevu i s podsevem, travách na semeno, jeteli lučním, jádrovinách, peckovinách, angreštu, červeném rybízu, révě vinné a na nezemědělské půdě. Přípravek nabízí levné a účinné řešení vytrvalých plevelů, zejména pcháče, v obilovinách.
Působení přípravku
Účinná látka působí systémově. Proniká do listových pletiv, kde je rozváděna a ovlivňuje dělení buněk. Způsobuje deformace stonků i listů a následně úhyn rostlin. Účinkuje proti dvouděložným jednoletým a vytrvalým plevelům.

Herbicid k hubení jednoletých a vytrvalých dvouděložných plevelů v obilninách bez podsevu a v obilninách s podsevem jetele lučního, v semenných porostech trav, v jetelovinách, na loukách a pastvinách, v ovocných a okrasných školkách, révě vinné a na železnici.

• Účinnost na řadu jednoletých i vytrvalých dvouděložných plevelů
• Spolehlivé hubení pcháče, svlačce a přesličky
• Rychlý nástup účinku
• Možnost použití v jarních obilninách s podsevem jetele lučního
• Osvědčený tank-mix partner

Účinná látka
MCPA 750 g/l

Formulace
rozpustný koncentrát (SL)Dávkování
V kombinacích je dávka Dicopuru M 750 snížena na 0,75 l/ha. Proti pcháči osetu je optimální dávka 1 l/ha. Optimální dávka vody je 200–400 l/ha. V obilninách se přípravek aplikuje od 4. listu obilniny do konce odnožování. V obilninách s podsevem v době, kdy jetel má vyvinuté 2 trojlístky.

Louky a pastviny proti pryskyřníku ošetřujeme na jaře při jeho výšce asi 15 cm. V jeteli lučním se Dicopur M 750 aplikuje na jaře na vzešlé plevele nebo po seči. Plevele mají mít nejvýše čtyři pravé listy. Nepostřikovat při silném slunečním svitu a při teplotách nad 23 °C. Trávy na semeno lze ošetřovat při výšce 20 cm.

V ovocných sadech je možno použít dělené aplikace (brzy na jaře před vzejitím plevelů půdní herbicid a po vzejití Dicopur M 750) nebo na vzešlé plevele aplikovat směs Dicopuru M 750 s půdním herbicidem (od 3. roku po výsadbě). Proti svlačci v sadech při jeho velikosti 30 cm (v červnu) za bezvětří pomocí aplikačního rámu. Postřik provádět nízkým tlakem při teplotách do 20 °C. V révě vinné se aplikuje Dicopur M 750 proti svlačci při vysokém, výjimečně středním vedení révy. V době aplikace přípravku (konec července až konec srpna) musí být ukončena diferenciace květních pupenů révy. Postřik nesmí zasáhnout listy révy vinné.

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: