Avoxa 5 l - herbicid

Neohodnoceno
 
 

Postemergentní herbicid Avoxa k hubení plevelů jednoděložné a dvouděložné v obilninách

Dostupnost Objednáno (1 ks)
Cena 6 700 Kč bez DPH
8 107 Kč    
Kód produktu 5768
Značka Syngenta
Kategorie OCHRANA ROSTLIN
Záruka 2 roky
 

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

Některá spojení jednoduše fungují lépe  

  • Výkonná: jedinečná kombinace účinných látek
  • Spolehlivá: široké spektrum účinnosti v obilovinách
  • Nezávislá: za všech podmínek

Mechanismus působení:

Účinná látka pinoxaden patří do skupiny fenylpyrazolinů. U jednoděložných rostlin inhibuje enzym acetyl-koenzym A karboxylázu (ACC) jak v chloroplastu, tak i v cytoplasmě (duozym). V důsledku toho dochází v meristematických pletivech citlivých druhů jednoděložných plevelů k blokování jejich růstu.

Pinoxaden účinkuje systémově.

Rostlinami je přijímán převážně prostřednictvím listů a odsud je rychle translokován floémem do meristematických pletiv. Citlivé jednoděložné jednoleté plevele zanikají během 2–3 týdnů po aplikaci.

Pyroxsulam je systemický herbicid a náleží do skupiny triazolopyrimidinů. Je absorbován listy, oddenky i kořeny a floémem a xylémem je translokován v meristematickém pletivu, kde inhibuje enzym acetolaktát-syntázu (ALS). V důsledku toho dochází k zastavení růstu rostlin, chlorotickým zbarvením, nekrózám a následnému odumření. Poskytuje ochranu obilninám před širokým spektrem jednoletých trav a širokolistých plevelů, a to i proti nově vzcházejícím jednoletým plevelům pomocí reziduálního účinku.

Plevele citlivé

Psárka polní, rmen rolní, chundelka metlice, oves hluchý, sveřepy, kokoška pastuší tobolka, svízel přítula, hluchavka nachová, jílky, plevele heřmánkovité, rdesna, ptačinec žabinec, rozrazily, violka rolní.

Antirezistentní strategie

Avoxa poskytuje vyšší úroveň ochrany díky kombinaci dvou účinných látek s různým mechanismem účinku.

Účinné látky ze skupiny HRAC: A (ACC inhibitor - pinoxaden) a ze skupiny HRAC: B (ALS inhibitor - pyroxulam) zajišťují maximální úroveň v možnostech antirezistentní strategie.

Vývoj rezistence vůči herbicidním účinným látkám může být díky kombinaci působení rozdílných mechanismů účinku (v tomto případě HRAC A + HRAC B) oddálen či dokonce ji může předcházet. Kombinace dvou účinných látek je bezpečnější než střídání jednotlivých účinných látek při jejich sólo použití. Tento princip je podpořen řadou vědeckých studií.

Velikost balení:

S-pac, 4x5 l
Složení:
33,3 g/l
pinoxaden
8,3 g/l
pyroxsulam
8,3 g/l
cloquintocet-mexyl
Formulace:
EC - emulgovatelný koncentrát

 

Hmotnost 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: