Utrisha N 3 kg

Neohodnoceno
 
 

Rostlinný biostimulant Utrisha N zajišťuje vázání dusíku

Dostupnost Objednáno
Cena 7 390 Kč bez DPH
8 942 Kč
Kód produktu DO18ZY2
Značka Corteva
Kategorie OCHRANA ROSTLIN
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Nový rostlinný biostimulant Utrisha N od společnosti Corteva Agriscience Czech s. r. o. Založen je na bakterii Methylobacterium symbioticum SB23, která je schopná vázat vzdušný dusík. Produkt je možné použít i v ekologickém zemědělství.

Biostimulant - bakterie proniká do rostliny přes průduchy a během tří týdnů kolonizuje celou rostlinu. V listech přeměňuje vzdušný dusík na amonný iont, který je rostlinou přímo využitelný. Během vegetačního období nafixuje 30 kg N/ha. Dávkuje se 333 g/ha.

Příbalový leták uvádí, že Utrisha N zvyšuje dostupnost, příjem a využití dusíku fixací jeho atmosférického formy (N2) a zvyšuje tím jeho přímou dostupností pro rostlinu a účinnost fotosyntézy v rostlině. Po postřiku bakterie přítomné v přípravku Utrisha N kolonizují rostlinu a poté se množí po celou dobu vegetace. Stimulátor aplikovat do širokého množství rostlin včetně dřevin nebo zahradnických plodin, přičemž důležitý je dostatek listové hmoty. Například do ozimých obilnin se doporučuje použití v rozmezí BBCH 25 a BBCH 61, u řepky a podzim ve fázi 6–8 listů (BBCH 16–18) a na jaře od fáze růžice (BBCH 30) do fáze konce kvetení (BBCH 69). U brambor pak mezi fází uzavírání řádků (BBCH 25) a začátkem kvetení (BBCH 61). Dokument upozorňuje, že biostimulátor není vhodné aplikovat v roztoku s pH nižším než 5 a vyšším než 8. Obsah chlóru ve směsi musí být nižší než 2 ppm.

 

Hmotnost 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: