PREVICUR Energy 1 l sleva

Neohodnoceno
 
Akce Novinka Efekt lupa
 
Kombinovaný fungicidní přípravek k hubení půdních a listových chorob v zelenině a okrasných rostlinách.
Dostupnost Objednáno
Běžná cena 3 013 Kč
Ušetříte 484 Kč (–16 %)
Cena 2 090 Kč bez DPH
2 529 Kč
Kód produktu PRE 1
Značka Bayer spol. s r.o.
Kategorie Fungicidy proti CHOROBÁM
Záruka 24
Položka byla vyprodána...
 

Působení přípravku Previcur Energy
 

Previcur Energy je systémový fungicid. Působí proti půdním a listovým chorobám třídy Oomycetes (Pythium spp., Aphanomycetes spp., Phytophtora spp., Bremia spp., Pseudoperonospora spp. a Peronospora spp.), které způsobují padání klíčních rostlin, nekrózy kořenů, pat stonků a choroby nadzemních částí rostlin.
Účinná látka propamokarb působí lokálně systémově, v rostlinách je akropetálně rozváděna. Reaguje v řadě fází syntézy fosfolipidů a mastných kyselin, čímž je narušována tvorba buněčných membrán patogenních hub (FRAC kód 28, mechanismus účinku F4, karbamáty). Na buněčné úrovni účinkuje na růst mycelia, produkci a klíčení spór. Stimuluje vývoj kořenů, růst a kvetení rostlin a zvyšuje jejich životní energii. Vyznačuje se preventivním a kurativním účinkem.
Účinná látka fosetyl náleží mezi fosfonáty, podskupinu ethylfosfonáty (FRAC kód č. 33). Působí specificky, ovlivňuje metabolismus aminokyselin a skladbu bílkovin, posiluje odolnost rostlinných pletiv k infekci. Omezuje klíčení zoosporangií, blokuje růst mycelia a částečně omezuje sporulaci. Účinkuje především proti houbám z třídy Ooomycetes (Phytophthora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Perenoplasmopara spp., Pythium spp. aj.) a některým jiným houbám a bakteriím (Erwynia amylovora). Působí systémově, pohyb v rostlině je akropetální (xylémem) i bazipetální (floémem). Je přijímána jak nadzemními částmi rostlin, tak i kořeny. Účinkuje pouze preventivně, nejlépe působí v době aktivního růstu rostlin, vyznačuje se dlouhodobým účinkem. Velmi dobře chrání mladé, narůstající části rostlin.
Při povrchové aplikaci na půdu (zálivkou) je přípravek přijímán v dobře provlhčeném substrátu kořeny rostlin a systémově transportován do ostatních částí rostlin, u nadzemních částí rostlin zajišťuje ochranu lodyh a listů. V závislosti na způsobu aplikace, vlastnostech substrátu a rozsahu infekce činí doba účinnosti 3 – 8 týdnů.
Při foliární aplikaci je přípravek akropetálně a bazipetálně systémově rozváděn do nově narůstajících částí rostlin. Působí proti chorobám třídy Oomycetes (pravé plísně), vykazuje preventivní a i kurativní účinky.

Návod k použití    
Plodina               Škodlivý organismus   Dávkování                            OL (dny)   LA   Poznámka
okurky - pole      plíseň okurková             2,5 l/ha 600 l vody/ha         3               --     max. 2x
košťálová zelenina – skleníky, fóliovníky, sazeniště, rašelinové kořenáče  plíseň zelná, půdní Oomycety 3 ml/m2, 3 l vody/m2 AT -- max. 2x
salát - pole         plíseň salátová              2,5 l/ha 600-1000 l vody/ha  21        --      max. 3x
okrasné rostliny – skleníky, fóliovníky   pravé plísně (Oomycety)  2,5 l/ha  -- --       max. 3x

OL-ochranná lhůta; LA-letecká aplikace
Upřesnění podmínek aplikace
Při použití přípravku je vhodné vždy upřednostňovat preventivní způsob aplikace. Přípravek vyzkoušejte na malém množství rostlin.
okurky – plíseň okurková
postřik, při nebezpečí infekce, dle signalizace, interval mezi ošetřeními 7-10 dní
košťálová zelenina – plíseň zelná, půdní Oomycety (houby z rodu Pythium)
použití: zálivka při předpěstování rostlin, interval mezi ošetřeními 10-14 dní
salát – plíseň salátová
postřik ve fázi BBCH 13-49, preventivně, interval mezi ošetřeními 5-10 dní
okrasné rostliny – pravé plísně (Oomycety, zejména Peronosporaceae)
postřik, při nebezpečí infekce, dle signalizace, do výšky rostlin 50 cm, interval mezi ošetřeními 5-10 dní

Snášenlivost rostlinami
Vzhledem k mimořádně proměnlivým pěstebním podmínkách a velkému množství druhů a odrůd doporučujeme provést zkoušku snášenlivosti na několika rostlinách. Podle dosavadních zkušeností je Previcur Energy v doporučených aplikačních dávkách postřikem či zálivkou okrasnými rostlinami i zeleninou dobře snášen.
Pokyny pro zavlažování shora
V případě zavlažování shora nepřekračujte koncentraci 0,15%. Skrápění listů aplikační kapalinou přípravku Previcur Energy v koncentraci 0,15% podle dosavadních zkušeností neškodí celé řadě kultur. Přesto se po aplikaci přípravku Previcur Energy doporučuje bezprostřední osprchování čistou vodou po první aplikaci u choulostivých kultur.
Technika aplikace
Přípravek se aplikuje pozemně postřikem schválenými postřikovači nebo zálivkou.
Přípravek nesmí zasáhnout okolní porosty!
Příprava aplikační kapaliny
Přípravek v obalu je třeba nejprve homogenizovat, např. promícháním nebo protřepáním. Potom se odměřené množství přípravku vlije do předmíchávacího zařízení. Pokud jím není aplikační zařízení vybaveno, pak přímo do nádrže aplikačního zařízení naplněné do poloviny vodou a za stálého míchání se nádrž doplní na stanovený objem.
Čištění aplikačního zařízení
• úplně vyprázdněte aplikační zařízení na ošetřovaném pozemku
• vyjměte všechny filtry a trysky a propláchněte je čistou vodou
• naplňte aplikační zařízení do jedné čtvrtiny nebo do ponoření agitátoru vodou (v případě použití tank mixu s přípravky na bázi oleje lze přidat 0,5% detergent)
• promíchejte nejméně jednu minutu a propláchněte skrz pumpu, pokud má aplikační zařízení systém čištění, použijte jej
• výplachovou vodu zachyťte
• proveďte propláchnutí ještě jednou
• opláchněte aplikační zařízení z venkovní strany
• výplachovou vodu naplňte do aplikačního zařízení a vystříkejte na ošetřeném pozemku nebo jiným způsobem bezpečně zlikvidujte
Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí
SP 1
Zabraňte kontaminaci vody přípravkem nebo jeho obalem. / Nečistěte aplikační zařízení v blízkosti povrchové vody. / Zabraňte kontaminaci vod splachem z farem a z cest.
OP II.st.
Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů povrchové vody.
Ostatní
Přípravek nevyžaduje klasifikaci z hlediska ochrany ptactva, vodních organismů, suchozemských obratlovců, včel, necílových členovců (kromě včel), půdních makroorganismů a mikroorganismů a necílových suchozemských rostlin.
Podmínky správného skladování
Přípravek skladujte v uzavřených originálních obalech v uzamčených, suchých a větratelných skladech při teplotách 5-30 °C odděleně od potravin, krmiv, hnojiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Chraňte před vlhkem, mrazem a přímým slunečním svitem. Výrobce nepřebírá záruku za škody vzniklé nesprávným skladováním přípravku.

Hmotnost 1 kg
Objem 1 litr
Výrobce Bayer CropScience

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: