Basagran 5 l

Neohodnoceno
 
 

Selektivní herbicidní přípravek Basagran s širokou škálou možností aplikace, účinný na dvouděložné plevele, především heřmánky a rmeny

Dostupnost Na dotaz (1 ks)
Cena 5 210 Kč bez DPH
6 304 Kč    
Kód produktu BA58BS
Značka Basf s.r.o.
Kategorie OCHRANA ROSTLIN
Záruka 2 roky
 

Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu budeme vyžadovat číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!! - bez osvědčení nelze tento produkt koupit !!!!!!

účinná látka: 480 g/l bentazone 

Způsob účinku

Basagran je kontaktní herbicid s účinností na dvouděložné plevele, především na heřmánky a rmeny.

Citlivé plevele: svízel přítula, pěťour maloúborný, hořčice rolní, kapustka obecná, ředkev ohnice, zemědým lékařský, heřmánky, rmen rolní, rdesno blešník, ptačinec žabinec, mléč zelinný, penízek rolní, kopřiva žahavka, kopretina osenní, kokoška pastuší tobolka a drchnička rolní.

Méně citlivé plevele: pryšce, mák vlčí, violka rolní, laskavec ohnutý, lilek černý, merlík bílý, pohanka svlačcovitá, rdesno červivec, starček obecný, pomněnka rolní.

Odolné plevele: jednoleté a víceleté trávy, bažanka roční, čistec rolní, hluchavky, konopice polní, rdesno ptačí, rozrazily, svlačec rolní a šťovíky.

Omezení

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemní vody pro aplikaci do obilnin, lnu a kukuřice.

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů povrchové vody pro aplikaci do obilnin, lnu, kukuřice, trávy, vojtěšky, jetele a brambor.

Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismů

 

Ochranná vzdálenost od povrchové vody s ohledem na ochranu vodních organismů [m]
Plodina bez redukce tryska 50% tryska 75% tryska 90%
kukuřice, sója, brambor, obilniny, len, luskovinoobilní směsky, bob, fazol, hrách na zrno, hrách na zeleno, peluška, trávy – semenné porosty, bob s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, kukuřice s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, obilniny s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, obilniny s podsevem trav na semeno, jetel zvrhlý, jetel perský, jetel alexandrijský, jetel panonský, cizrna beraní, hrachor setý jako luštěnina, vičenec ligrus, komonice bílá, komonice bílá – jednoletá forma, jetel inkarnát, pískavice řecké seno, tolice dětelová 4 4 4 4

 

Tabulka ochranných vzdáleností stanovených s ohledem na ochranu necílových organismů

 

Ochranná vzdálenost od okraje ošetřovaného pozemku s ohledem na ochranu necílových rostlin
Plodina bez redukce tryska 50% tryska 75% tryska 90%
kukuřice, sója, brambor, obilniny, len, luskovinoobilní směsky, bob, fazol, hrách na zrno, hrách na zeleno, peluška, trávy – semenné porosty, bob s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, kukuřice s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, obilniny s podsevem vojtěšky nebo jetele lučního, obilniny s podsevem trav na semeno, jetel zvrhlý, jetel perský, jetel alexandrijský, jetel panonský, cizrna beraní, hrachor setý jako luštěnina, vičenec ligrus, komonice bílá, komonice bílá – jednoletá forma, jetel inkarnát, pískavice řecké seno, tolice dětelová 5 0 0 0

 

Rozšířené použití přípravku povolené dle § 37 zákona 326/2004 Sb., v platném znění:

jetel zvrhlý, jetel perský, jetel alexandrijský, jetel panonský, vše množitelsné porosty nebo pícnina, cizrna beraní, hrachor setý jako luštěnina:

 

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemních a povrchových vod.

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů povrchové vody pro aplikaci do jetele zvrhlého, jetele perského, jetele alexandrijského, jetele panonského, jetele inkarnátu, vičence ligrus, komonice bílé, pískavice řeckého sena, tolice dětelové.

Mísitelnost

Přípravek Basagran je kompatibilní s běžně používanými fungicidy, insekticidy a kapalnými hnojivy. Při použití případných kombinací je třeba dbát na shodu optimálních aplikačních termínů pro jednotlivé přípravky. Při přípravě aplikační směsi je třeba jednotlivé koncentráty navzájem nemísit, ale přidávat je do nádrže postřikovače odděleně a za stálého míchání. Doporučujeme předem provést zkoušku na mísitelnost obou přípravků v příslušné koncentraci za použití dané místní vody. Připravenou směsnou aplikační kapalinu je nutno bezodkladně spotřebovat, nikdy ji nepřipravujte do zásoby.

V případě směsí je třeba dbát na dodržení ochranných lhůt, bezpečnostních opatření a doporučení stanovených i pro druhý přípravek.

 

Mísitelnost
DAM 390 Listová hnojiva Fungicidy Insekticidy Růstové regulátory Graminicidy
ano (předem prověřit mísitelnost) ano ano ano ano ne
Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: