Lepová past na myši - monitoring

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 
Lepová monitorovací past
Dostupnost Na dotaz
Cena 39 Kč bez DPH
47 Kč
Kód produktu 20LPA01
Značka PEST CONTROL CORPORATION
Kategorie Rodenticidy - proti hlodavcům
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Mimořádně účinná zbraň - lepová past.

(Doporučuje se v kombinaci s Total Gelem.)

Past slouží k monitoringu škůdců přímo v místě výskytu.Past má tvar domku ve kterém je lepidlo naneseno na spodní části. Při sestavování odstraníte ochranou fólii na lepidle a past je připravena k použití. Do středu lepidla doporučujeme použít malé množství Total Gelu který hlodavce IHNED přiláká.

Účinná na: Myši, POTKANY

Rychlá účinnost: ihned po aplikace je past schopna působit

Účel použití: monitoring hlodavců

 

Aplikace na myši:

1) Vytlačte cca 3 až 5 cm gelu do odchytové lepové pasti.

2) Past umístěte do místa výskytu, do zákoutí, ke stěně, do rohu. Mějte na paměti že hlodavci jsou velmi plaší a většinou se pohybují při stěnách.

3) Odchytnutého škůdce zabalte do papíru a vyhoďte do komunálního odpadu.

Pozor: Vše provádějte v rukavicích tak aby hlodavec necítil Váš pach. Může dojít ke kontaminaci pachem a hlodavec by se pak tomuto místu vyhýbal. 

NEPOUŽÍVEJTE VÍCE DRUHŮ NÁSTRAH SOUČASNĚ: Hlodavci jsou velmi chytří a podezíraví. Pokud najdou více druhů nové potravy může se stát že nebudou přijímat žádný druh návnady. 

Při použití mimo past hrozí smrt hlodavcům (Evropská norma nám neumožňuje zveřejňovat primární použití za tímto účelem. )

Odchytová past NENÍ součástí výrobku!

Hmotnost 0.2 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora 27.1.2022 21:07
Novela zákona na ochranu zvířat zpřísnila tresty za používání i nabízení lepových pastí 23.12.2020 | SVS ČR Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v poslední době řešili několik případů nelegálního prodeje zakázaných lepových pastí na hlodavce. SVS při této příležitosti upozorňuje, že v České republice je zakázáno nejen prodávat a nabízet lepící i čelisťové pasti, ale rovněž není dovolena ani jejich výroba nebo dovoz ze zahraničí. Nedávná novela zákona na ochranu zvířat proti týrání zákaz lepových pastí zpřísnila a upřesnila, nyní lze za přestupek uložit pokutu až do výše 3 mil. Kč. Nabízení čelisťových a lepových pastí se považuje za propagací týrání zvířat. Například veterinární inspektoři ze Zlínského kraje aktuálně prokázali porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání dvěma internetovými obchody, z nichž prostřednictvím tzv. kontrolního nákupu prodej nelegálních pastí odhalili. Po uplynutí správních lhůt podá tamní krajská veterinární správa (KVS) podnět obci s rozšířenou působností k zahájení správního řízení o pokutě s oběma prodejci. Při došetřování stejného případu byl zároveň ve Zlínském kraji zjištěn výrobce nelegálních pastí. Ten již na základě zásahu a nařízení KVS přestal pasti vyrábět a prodané kusy stahuje z trhu. Novelizovaný zákon na ochranu zvířat proti týrání, který bude účinný od února 2021, upřesnil ustanovení upravující problematiku čelisťových a lepových pastí. Tyto druhy pastí se v Česku nyní nesmějí nejen vyrábět a prodávat, ale ani nabízet. Zakázán je také dovoz těchto pastí. Použití čelisťových a lepových pastí je zakázáno obecně ve vztahu ke všem obratlovcům. Konkrétně ve vztahu k volně žijícím zvířatům (včetně hlodavců) je také v zákoně zakázáno odchytávat nebo usmrcovat volně žijící zvíře pomocí formalínových nebo lepících pastí. Za přestupek zákona bude nově možno právnické či podnikající fyzické osobě uložit pokutu až do výše 3 mil. Kč, fyzické osobě pak hrozí sankce do 1 mil. Kč. Zároveň dotyčnému může být uložen zákaz činnosti. V současnosti je výše pokuty stanovena do 500 tis. Kč. „SVS apeluje na výrobce, obchodníky i potenciální uživatele těchto pastí, aby tak nečinili. Nehodláme tyto praktiky v ČR tolerovat a v případě zjištění porušení zákona učiníme v rámci legislativy maximum pro to, aby dále takové jednání nepokračovalo,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád. Použití lepů a jiných podobných prostředků, které dlouhodobě omezují pohyb zvířete tak, že k usmrcení zvířete dochází v důsledku nedostatku potravy nebo tekutin anebo v důsledku jiných metabolických poruch, je utýráním zvířete, které je provedeno způsobem zvlášť trýznivým. Zjednodušeně řečeno zvíře po přilepení na desku uhyne po několika dnech, kdy se marně snaží se z lepové desky odlepit, hladem a žízní. Při pokusech vymanit se z pasti nebo desky si může zvíře také způsobit četná zranění. http://www.agris.cz/clanek/213794
Odpovědět
V Avatar autora Lepové pasti 25.2.2022 22:38
Všem prodejcům, kteří tyto pasti prodávají přeji, aby se na takovou lepovou past chytili a vyzkoušeli si to.